Vyhledávání

Uživatel

< návrat zpět

Skupinovka

Konečné poradie


V skupine A po 7. kole bolo poradie nasledovné: 1. Klimčík-Lohay 2. Ploščica-Števák 3. Boros-Vodička 4. Horňák-Menyhért 5. Munka-Pankovič J. 6. Frajt-Jakubík 7. Gabrik-Belyus 8. Nováková-Šimonová.

Konečné poradie v A skupine: 1. Klimčík-Lohay 2. Boros-Vodička 3. Ploščica-Števák 4. Horňák-Menyhért 5. Belyus-Gabrik 6. Munka-Pankovič 7. Frajt-Jakubík 8. Nováková-Šimonová

B skupina prvé tri miesta: 1. Horňáková-Lovíšková 2. Babničová-Štofková 3. Belčák-Pankovič M.

Do A skupiny postúpili Horňáková-Lovíšková do B zostúpili Nováková-Šimonová.

Zhodnotenie skupinovky

Táto skupinovka sa hrala pomerne dlho, keďže sme niekoľkokrát v plánovaný hrací deň nehrali. Aj preto sme 23.11. prijali drobnú zmenu, ktorá znižovala minimálny počet párov v B skupine, aby sa znížila pravdepodobnosť nutnosti odložiť plánované kolo, nemuseli sme však tento upravený bod použiť. Tentokrát skupinovka neplnila natoľko ako inokedy motivačnú funkciu, nakoľko z rôznych dôvodov na začiatku skupinovky niekoľkí hráči z B skupiny nemohli nastúpiť a potom dospeli k názoru, že keďže sa už nemôžu umiestniť na odmeňovaných miestach, tak sa im skupinovku neoplatí hrať. Takto ale v B skupine pomerne často bolo menej ako 8 párov a tie isté páry asi až príliš často hrali proti sebe, čo na nich možno pôsobilo nudne (?). V A skupine to bolo až do konca napínavé, v poslednom kole Boros-Vodička predbehli pár Plošcica-Števák a tiež na 5. až 7. mieste došlo v posledný deň k zmenám.

Teraz si od skupinovky dáme trochu pauzu a v druhej polovici januára by sme mohli odskúšať hranie jednokolových skupinoviek, ktoré by nemali byť organizačne náročné a v ktorých nie je problémom, ak nejaký pár nenastúpi. Mali by sme len zvážiť, či sa do A skupiny budú rátať aj výsledky skupiny B alebo nie, lebo ak v A skupine bude iba 6 párov, tak by sa hodnotilo iba voči trom výsledkom. Osobne si myslím, že ak sa bude hrať Impový turnaj, tak by sme to mohli hodnotiť osobitne, ak topový, tak spolu. Napríklad v 13. kole sme v rámci oboch skupín prehrali o 8 impov, v rámci skupiny A sme naopak zápas o 7 impov vyhrali, čiže vplyv poľa B robil rozdiel až 15 impov, čo je takmer 1 imp na rozdanie. Zaslúžilo by si to analýzu, či B skupina v týchto rozdaniach robila až také veľké chyby alebo ten rozdiel bol spôsobený tým, že v A skupine sa neštandardný výsledok neškrtá a teda výrazne ovplyvňuje priemer. Inak skórovací program umožňuje hodnotiť aj na cross impy, tak ako sa vyhodnocuje aj na BBO, cross impy sa viac blížia družstevnému hodnoteniu, hodnotenie voči priemeru dáva menší počet impov než voči celkovému rozdielu. Napríklad ak v družstvách je zápis 100 a -100, spolu je to 200 a 5 impov, priemer je však nula a 3 impy. Neštandardné výsledky však pri cross impoch silne ovplyvňujú hodnotenie.

Pravidlá jesennej skupinovky 2010

Úprava pravidiel platná od 23.11.2010

Kedy sa skupinovka nehrá
Ak v skupine A nenastúpia dva páry, skupinovka sa nehrá. Ak v skupine B nastúpi menej ako 4 páry, skupinovka sa nehrá.

Pôvodné znenie bolo: Ak v skupine A nenastúpia dva páry, skupinovka sa nehrá. Ak v skupine B nastúpi menej ako 6 párov, skupinovka sa nehrá. Ak pár zo skupiny A aspoň týždeň pred plánovaným hracím dňom požiada hráčov klubu o odklad hracieho dňa, hráči skupiny A môžu odhlasovať posunutie hracieho dňa, za posunutie musí byť aspoň 7 hráčov z A, navrhovatelia nehlasujú. Posledný hrací deň by sa nemal posúvať.

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.