Vyhledávání

Uživatel

Kategorie: Výsledky, Liga

Prezentácia výsledkov jarného kola 1.ligy

Konečne som aspoň provizórne dokončil prezentáciu výsledkov jarného kola 1.ligy. Pôvodne som predpokladal, že než dôjdeme do Košíc, budem to mať pripravené, doplním len posledný polčas a pošlem to na web. V našom vagóne však neboli elektrické zásuvky, tak som s tým nič nemohol robiť.

Oproti skutočne dosiahnutým oficiálnym výsledkom sú tam drobné posuny, ktoré sú spôsobené niekoľkými menej štandardnými situáciami, ktoré zatiaľ v mojom prezentačnom programe nie sú ošetrené. Aby aspoň VP sedeli, ošetril som to cez ADJ. Zatiaľ sa ADJ v zápasoch týka iba VP, neskôr bude zakomponované aj impové ADJ.

V čom spočívali menej štandardné situácie?

  1. Neodohranie niekoľkých rozdaní v zápase Klasik-Légia, keďže jeden hráč Klasiku meškal. Za každé takéto rozdanie Légia získala 3 Imp a Klasik ich stratil.
  2. Vážený výsledok v jednom rozdaní v zápase Napchávači - Cassovia. Pri stolíku s hrali 4Sp, keďže však bola hláška 3 srdcia po 2 srdciach súpera vysvetlená, ako otázka na zádrž a znamenala 5 list pikový a lacný 5 list, hráč ktorý hlášku takto vysvetlil a pochopil, dražil 3NT a jeho partner, možno pod vplyvom tohto nesprávneho vysvetlenia dražil 4Sp. Rozhodca výsledok upravil a to tak, že dal 60% váhu výsledku 3NT+1 a 40% váhu výsledku 3NT-2.
  3. Nerovnovážny výsledok  v jednom rozdaní v zápase Klasik - Légia Košice. Klasiku bol pridelený výsledok 5H= vydražili súperi a Légii pridelil výsledok 6Hx-2.

Mám premyslené, ako podobné situácie v prezentácii ošetriť, ale keby som čakal, kým to správne implementujem, samotné výsledky by pre hráčov prestali byť zaujímavé. Predpokladám, že jesenné kolo ligy už bude prezentované priebežne po jednotlivých polčasoch a snáď sa mi to podarí už počas 2. ligy Východ jaro.

Musím tiež popracovať na butleri, potom budú k dispozícií aj zaujímavé analytické nástroje.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, I. liga odpovědět
Ak aj s takou hrou sme na treťom mieste, tak máme na sebe čo robiť... 7
, súpiska družstiev odpovědět
Za RIP nastúpil v 3 zápasoch M.Šikra
Za Légiu Košice taktiež v 3 zápasoch J.Jakabšicc
icon odpověděl(a)
Doplnené
, prezentace vysledku odpovědět
Moc pekna prace!

Az to bude uplne dokoncene tak se urcite po prechodu na konkretni rozdani nezobrazi jina partie jako je tomu ted.
icon odpověděl(a)
Opravené 2