Vyhledávání

Uživatel

Kategorie: Teória a prax, Diskusia

Globálna štatistika slemov

Štatistika licitovania a plnenia slemov z 10694 odohraných rozdaní, zaevidovných v OTMscorer.

Na tejto adrese nájdete excelovský súbor, v ktorom sú sumárne štatistiky, aké záväzky sa licitovali a ako sa plnili či padali. Je to bez porovnania s minimaxom.

Rozobral som len licitovanie slemov. Mal som pracovnú hypotézu, že drahé slemy sa licitujú oveľa častejšie než lacné, táto štatistika to nielen potvrdila, ale skutočnosť je ešte extrémnejšia, než som očakával.

Veľké slemy boli licitované 44x, plnené boli 29x, padané 15x z toho asi 3x boli padané v obrane. Lacné veľké slemy boli licitované iba 3x (!!!), pikové 10x, srdcové 18x a bezové 13x. 

Malé slemy boli licitované 473x, plnené boli 284x, padané 189x. Trefové 52x, kárové 61x, srdcové 144x, pikové 141x a bezové 75x. Znova je výrazná prevaha drahých slemov nad lacnými.

Keďže z pravdepodobnosti jednoznačne vyplýva, že v každej farbe sú slemy rovnako pravdepodobné možno predpokladať dve veci.

  • Časť potenciálnych lacných slemov sa nedražila preto, lebo na linke bol súčasne aj drahý alebo bezový slem
  • Väčšina lacných slemov nebola licitovaná, lebo hráči nemajú adekvátne dražobné nástroje na ich vydraženie a buď slem nedražia vôbec, alebo vydražia drahý alebo bezový slem, ktoré tam však nie sú, kým ten lacný by tam bol.

Keď doprogramujem v OTMscorer analytické nástroje, tak sa bude dať vyčísliť, ako často k jednému alebo druhému efektu dochádza. Kým prvý prípad je z hľadiska vyhodnotenia optimálny, druhý prípad je v družstvách obrovskou stratou a v topových turnajoch to tiež nie je žiadna výhra. Zároveň predpokladám, že hráči neraz zastali v malom drahom sleme a pritom tam mali lacný veľký slem.

V databáze sú hlavne klubové turnaje KBK, ale je v nej aj 1. a 2. liga, Majstrovstvá Slovenska - páry, Karpatský pohár. Určite bude zaujímavý pohľad, keď sa uvedené bude dať vyhodnotiť z hľadiska jednotlivých párov.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, - odpovědět
niekde ti zmizlo tych29 splnenych velkych slemov... 3+10+18+13 <> 73.
icon odpověděl(a)
Opravené. Medzi licitované slemy som zarátal aj 29 odpasovaných rozdaní 9

Ďakujem

P.S. Potom už to s tými veľkými slemami nie je také hrozivé, väčšina sa plnila, kým podľa môjho pôvodného "výpočtu" sa z nich plnila cca. tretina. 10