Vyhledávání

Uživatel

Kategorie: Výsledky

Bridžový festival, Budapešť

Počas týždňa, keď sa konal Karpatský pohár, sa v Budapešti konal tradičný bridžový festival. Veľmi dobre na ňom obstálo družstvo Légia Košice, ktoré v konkurencii 28 družstiev obsadilo veľmi pekné 5. miesto.

Ešte lepší úspech dosiahli naši priatelia z Ukrajiny, Michail Janočko-Andrej Himinec, ktorí v párovom turnaji obsadili 2. miesto v konkurencii 66 párov.

Výsledkové listiny

V budúcnosti by bolo vhodné, aby tieto dve podujatia termínovo nekolidovali a aby sa Budapeštianskeho festivalu zúčastnilo aspoň jedno ďalšie košické družstvo.

print Formát pro tisk

Komentáře rss


icon , Niekolko informacii odpovědět
Hracie podmienky: hralo sa v znamom hoteli Gelert. Sala teoreticky v poriadku, ale vzduch bol velmi tazky, nevetralo sa. Viacerym hracom to velmi vadilo.

Ucast: zucastnili sa hraci snad z desiatich krajin, zo znamejsich uvediem Anglicanov na cele s Jasonom Hackettom.

Hraci system v sutazi druzstiev: dva dni, 10 kol po 10 rozdani. Zacalo sa hrat o piatej a bez prestavky sa koncilo niekedy po jednej v noci. Naozaj namahave, 100 rozdani je istym sposobom extrem, ale z hladiska hry lepsi ako nasich castych 9*6=54 rozdani v takychto pripadoch, proti ktorym uz roky protestujem ako organizacnej absurdite.

My sme prehrali v prvy den s Galimom na nulu (hraju proti nam vzdy vyborne, ale porazili sme sa takto vysoko hlavne sami), takze sme na konci sutaze zartom hovorili, ze sme hrali len devat kol. Druhy den sme uz pred poslednym kolom vybehli na piate miesto, ale ani nasa vyhra v tomto kole v pomere 24-6 na vyssie miesto nestacilo. Aj tak je piate miesto slusne, napriklad seniorski vitazi z Lille skoncili deviaty a to este boli na tom dobre oproti priebehu sutaze. Ukrajinci zacali lepsie ako my, ale horsie pokracovali, takze napokon skoncili na devatnastom mieste. Vynahradili si to vsak v paraku skvelym druhym miestom paru Janocko-Himinec.