Vyhledávání

Uživatel

Kategorie: Výsledky

2. liga Východ 2013 jaro

1. Zemplín Michalovce 2. Blondínky, Košice 3. Sunshine, Košice; 7 družstiev
Pribudol butler, prosim skontrolujte, či ste sedeli tak, ako som zaznamenal

Prezentácia

Butler

Fotografie

Cez víkend sa na Vinom jazere konalo jarné kolo 2. ligy Východ. 1. kolo bolo predohrané v Košiciach a v Michalovciach. 

Poradie po jarnom kole

Rank Number Team Adj VPs IMPs Sum VP
 1.   Zemplín: Alojz Zlacký, Ivan Sás, Július Sabadoš, Peter Laca, Ján Biačko,   0.00 128 189 128
 2.   Blondínky: Alica Šimonová, Marta Siničáková, Viera Nováková, Alena Komínková, Oto Gabrik, Alexander Belyus  0.00 111 100 111
 3.   Sunshine: Jana Teššerová, Hedviga Skalková, Peter Skalka, Judita Štofková, Daniel Vagač, Etela Szorátiová  -0.50 88 -8 87.5
 4.   Sizes Michalovce: Jozef Onder, Gabriel Hinďoš, Ľudovít Faltus, Daniela Drotárová  0.00 87 -4 87
 5.   Kontra: Eva Lovíšková, Jana Zlámalová, Vojtech Vysocký, Tibor Varga, Katarína Horňáková, Vlasta Babničová  0.00 83 -36 83
 6.   Šance: Vladimír Jakubík, Jozef Kupčík, Mikuláš Pankovič, Ján Frajt, Vojtech Belčák  0.00 75 -64 75
 7.   Bridž Michalovce: Martin Chrapovič, Vojtech Bessler, Drahotín Ferenc, Peter Jurčišin,   0.00 55 -177 55

 

V prezentácii nie sú zatiaľ zaznamenané výsledky jednotlivých rozdaní z Michalovského predkola
 
FotografiaFotografiaSúťaži dominujú Zemplín a Blondínky. Zemplín vyhral všetky svoje zápasy a Blondínky prehrali len zápas so Zemplínom. Prekvapením jarného kola je výkon družstva Sunshine, ktoré príchodom Etelky získalo na sile a po jarnom kole je tretie, ale pole od 3. po 6. mieto je vyrovnané, rozdiel 12.5 VP medzi šiestym a tretím sa dá na jeseň zmazať, takže to ešte môže byť napínavé, teoreticky ešte aj Šance majú šancu :) skončiť na 3. mieste.
 
Sústredenie z pohľadu rozhodcu
FotografiaJarné kolo 2. ligy Východ malo hladký priebeh, iba prvé kolo začalo trocha neskôr, než bolo plánované. Pol hodina na nainštalovanie techniky, skontrolovanie stolov, rozmiestnenie BM a bidding boxov, ... je predsa len málo. V budúcnosti, ak sa liga bude hrať mimo Košíc, mal by som dôjsť skôr. Pri spustení skórovacieho programu mi navyše vyskočil problém, že program na skórovanie družstiev odmietol pracovať, tak som musel prejsť na plán B a skóroval som pomocou programu na páry, vytvoril som 3 sekcie po dva stoly a nastavil crossimpové skórovanie. Počas 1. kola som problém so skórovcím programom síce vyriešil, ale pre istotu som naďalej výsledky z BM zbieral do párového programu. Druhý deň som už robil všetko v programe určenom na družstvá a tak sa výsledkový servis výrazne zlepšil.
 
Prvé dve kolá boli hráči disciplinovaní, takmer celý čas bolo v sále ticho, v treťom kole sa hlučnosť mierne zvýšila, ale bola viacmenej v norme. Druhý deň už boli hráči discipinovaní menej, najhlučnejší bol prvý polčas 5. kola, keďže sa pri stolíku stretli dvaja najhlučnejší hráči. V poslednom kole, hlavne v druhom polčase už hučali takmer všetci, ale oproti minulému roku bola hlučnosť hráčov výrazne nižšia.
 
Na každé kolo boli namiešané dve sady rozdaní, hráči mali na stole vždy len jedno rozdanie a po rozdania si chodili na odkladací stolík, takže bola znížená možnosť prenosu neoprávnenej informácie, ktorá vzniká, ak sa hráči o práve odohranom rozdaní bavia a potom toto rozdanie odnesú k ďašiemu stolu. Otvorenú a zatvorenú miestnosť sme oddelili prútenými stenami, ktoré čiastočne tlmili zvuk prichádzajúci z jednej miesnosti do druhej.
 
Časový limit na polčas sa hráčom darilo dodržiavať, iba štyri družstvá boli napomínané za čas a jedno družstvo dostalo pridelenú PP za opätovné prekročenie času a ešte im hrozilo, že jedno rozdanie nebudú hrať vôbec, ale súperi boli ochotní dohrať posledné rozdanie, na úkor krátkeho odpočinku medzi kolami.
 
Zaujímavosťou bolo, že počas celého turnaja nedošlo k žiadnej reklamácii výsledkov, takže do BM boli odsúhlasené výsledky  vždy správne, poprípade ma privolali, výsledok som zmazal a zadali ho znova. 
 
Mnohí hráči mali na konci druhého dňa bridžu plné zuby (aj preto tá zvýšená hlučnosť) a navrhovali mi, aby sa v budúcnosti predohralo viac domácich zápasov, takže sústredenie by sa dalo zredukovať na jeden deň. To by sa síce dalo, ale to by už nemali všetci rovnaké podmienky, zápasy by sa nehrali s tými istými rozdaniami. Ja by som naopak preferoval, aby sa nepredohrávalo nič (pri 7 a viac družstvách sa však predohrať musí). Okrem iného by si družstvo, ktoré postúpi do prvej ligy, malo zvykať na zvýšenú záťaž, keďže tá sa hrá tiež formou sústredení a odohrá sa na nej ešte o 40 rozdaní viac.
 
Čo sa týka časového rozpisu, možno by sa v sobotu mohlo začínať až o 13:00 a hrať aj večer, takto hráči po večeri nemali čo robiť a dokonca sme uvažovali, že zorganizujeme individuál. Pre domácich je však možno výhodnejší použitý rozpis.
 
Pôvodne som avizoval, že budem na našej stránke priebežne prezentovať výsledky, nakoľko mi však vyskočil spomenutý technický problém, tak sa mi to nepodarilo spraviť.
 
Ako rozhodcovi mi drobný problém spôsobovalo, že kolá na sústredení boli očíslované od 1, keďže sa však hralo predkolo, tak som ich mal v skórovacom programe očíslované od 2 a vznikali tak komunikačné bariéry. Až dnes ma napadlo elegantné riešenie, predkolo som mohol označiť ako 7. kolo a uvedené ťažkosti by som nemal.

 

Na tejto adrese bol pôvodne tento článok

Oznam koordinátora

Upresňujúce informácie rozhodcu

 

Družstvá

1  Zemplín  – Ján Biačko kpt., Peter Laca, Július Sabadoš, Ivan Sás, Alojz Zlacký

2 Bridž Michalovce  – Vojtech Bessler kpt., Martin Chrapovič, Drahotin Ferenc, Peter Jurčišin,

3  Sizes Michalovce  – Ľudovit Faltus kpt.,  Daniela Drotárová, Gabriel Hinďoš, Jozef Onder

4 Šance  – Vojtech Belčák kpt., Ján Frajt, Vladimír Jakubík, Jozef Kupčík, Mikuláš Pankovič,

5 Kontra  – Eva Lovíšková kpt., Vlasta Babničová,  Katarína Horňáková, Tibor Varga, Vojtech Vysocký, Jana Zlámalová

6  Sunshine  – Daniel Vagač kpt., Peter Skalka, Heda Skalková, Jana Teššerová

7 Blondínky  – Alica Šimonová kpt., Alexander Belyuš, Oto Gabrik, Alena Komínková, Viera Nováková, Marta Siničáková

 

Rozpis zápasov

Kolo Čas 1. stôl 2. stôl 3. stôl Pauzuje
1. kolo Predohrávka 2-3 4-7 5-6 1
2. kolo Sobota 9:00 1-2 4-5 6-7 3
3. kolo Sobota 13:00 3-1 4-6 5-7 2
4. kolo Sobota 16:30 1-7 2-4 3-5 6
5. kolo Nedeľa 9:00 1-5 2-6 3-7 4
6. kolo Nedeľa 13:00 1-6 2-7 3-4 5
7. kolo Nedeľa 16:30 1-4 2-5 3-6 7

Jeden z kapitánov navrhuje v nedeľu začať hrať už o 8:30. Myslím, že košickým družstvám by to vyhovovalo, chce to však súhlas kapitánov všetkých družstiev.

7. kolo navrhujem začať do 10 minút od skončenia 6. kola, takže, ak by sa v nedeľu začalo hrať podľa pôvodného návrhu, začalo by sa o 16:00, ak by sa začalo o 8:30, tak 7. kolo by začalo o 15:30.

Konvenčné karty

Podľa propozícií v 2. SBL nie sú konvenčné karty povinné, napriek tomu kapitánom dôrazne doporučujem, aby ich hráči konvenčné karty mali vyplnené, inak v prípade nezrovnalosti a nevyplnenej KK, rozhodca musí predpokladať, zlé vysvetlenie hlášky a nie mylnú hlášku, či vedomé odchýlenie sa od systému, čo môže mať za následok upravenie výsledku v prospech súperov.

Konvenčnú kartu si môžete stiahnuť tu.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Zasílate odpověď ke stávajícímu příspěvku (zrušit).

Jméno
Kontrola captcha
Text
b i u s img code url hr   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

, Jaro odpovědět
http://slovnik.juls.savba.sk/?w=jar&s=exact&c=e87d&d=kssj4&d=psp&ie=utf-8&oe=utf-8

http://slovnik.juls.savba.sk/?w=jaro&s=exact&c=Ndbf&d=kssj4&d=psp&ie=utf-8&oe=utf-8
odpověděl(a)
Tiez som k tomu chcela napisat nejaky komentar, ale povazujem to skor len za jeden z prejavov basnickej duse autora :)

http://menyhert.6f.sk/index.php/poezia.html

(Neberte to v zlom, ja si tie basne rada citam).
icon odpověděl(a)
Ďakujem.

Inak podľa mňa je jaro spisovné slovo, založené na stredoslovenskom nárečí
a niekedy je vhodné, ak možno ten istý pojem nazvať rôznymi slovami. Prirodzene, že v odbornom texte treba podľa možností používať rovnaké termíny.

http://slovniky.korpus.sk/?w=jaro&s=exact&c=Vc47&d=peciar&ie=utf-8&oe=utf-8