Vyhledávání

Uživatel

Kategorie: Výsledky

12.4.2013

1. Šikra M.-Šikra B. 2. Frajt-Jakubík 3. Belyus-Gabrik, 15 párov

Dokumentácia

Pár 13 má pridelenú procedurálnu pokutu vo výške 10% Topu, keďže si prisadol k stolu, kde v danom kole nemal hrať a začali dražiť prvé rozdanie, stihli odlicitovať dve kolá, keď sa začal svojho miesta pri stole domáhať správny pár. Našťastie dražba páru, ktorý ich nahradil, prebiehala rovnako a tak nemuseli byť pridelené umelé výsledky. Inak turnaj prebiehal v tempe, akurát mnohí často začali striedať skôr, než uplynul časový limit alebo než odznel pokyn na striedanie, pravdepodobne aj preto vznikol hore uvedený problém.

Pri menšom počte stolov, obvykle nepúšťam hodiny a striedanie ide samospádom, keď je nás viac, hráči by mali vyčkať na pokyn "Striedať", inak môžu vznikať rôzne zmätky.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


icon , Oprava odpovědět
Pôvodne bol v článku omylom uvedený ako pár, ktorý dostal PP pár 14. Poplietol som si umiestnenie s číslom páru. Aj ja som len človek 10
, odpoveď odpovědět
chcel som len povedať,že sa to netýkalo páru č.14
, reakcia odpovědět
Porobili sme síce dosť hlúpostí,ale túto nám nemusíš dávať ako bonus.
icon odpověděl(a)
Účelom vysvetlenia, za čo bola pridelená PP je, aby sme v budúcnosti podobným chybám predchádzali. Tak ako sa to stalo vám, sa to mohlo stať hociktorému inému páru a základnú príčinu vidím v tom, že mnohí takmer v každom kole striedali predčasne, pritom tentokrát žiaden pár nebol vo výraznejšom omeškaní voči časovému limitu.

V minulosti sa aj mne niekoľkokrát stalo, že sme si sadli, kam sme nemali alebo sme začali hrať iné rozdanie. Odkedy máme bridžmejty, ak sedím na severe, prvé čo spravím je, že si v BM overím, či máme byť pri danom stole a či hráme správne rozdania, čo znižuje možnosť takéhoto omylu, ale čas od času to ako sever nespravím.